Keramični pekač s pokrovom

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

tema odprta - 15. mar 2008 20:09 | ogledi: 4.409 | odgovori: 7

Me zanima,tisti ki ga imate,kaj najbolje in najraje pripravite v njem?

Kaj se peče pokrito,oziroma,kdaj pokrov odstranite?

Do zdaj takega pekača nisem uporabljala,dobila sem ga za 8.marec.

Jutri nameravam v njemu speči piščanca-dobrodošel kakšen recept/nasvet.

Kristina

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

15. mar 2008 23:21

Verjetno podobno (tudi jaz imam še zapakiranega, kupila sem ga pa kar sama sebi) kot če bi pekla v navadnem pekaču jedi, ki jih je treba najprej pokriti s folijo, da se preveč ne zažgejo oz. kjer je potrebno, da se jedi prej malce "skuhajo", proti koncu pa odkrijemo, da se še malce zapeče. Kar se tiče piščanca, bi ga jaz mogoče najprej pekla pokritega, da se bolj kot ne poduši, s tem je verjetno tudi manj skrbi, da bi bil znotraj še surov, kakšne pol ure pred koncem pa bi ga še odkrila, da se naredi skorjica. Ko sem še pekla meso, sem piščanca največkrat pripravila tako, da sem ga namazala z gorčico in sojino omako, ga pustila takšnega v pacu kakšno uro, nato pa ga dala peč. Glede na to, da tega že kar nekaj časa ne počnem več, bi mogoče še kakšen, ki je še bolj vešč tega, dodal kakšen nasvet. katjushka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. mar 2008 9:04

jaz imam kar dva pekača te vrste,eden je tudi še v škatli,ker je prevelik za standardno pečico.V ta manjšem sem pekla samo prebranac in pa šunko v testu.Ne vem zakaj ga ne uporabljam pogosteje,mogoče me moti to,da ga moraš prej namakati v vodi,pa mi še v lijak ne gre ves. anaeva

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. mar 2008 9:18

anaeva, kolikor vem, ga je treba namakati samo prvič, prvič ga je treba tudi postopno segrevati (daš ga v hladno pečico in ga segrevaš do višje temperature), da doseže trdnost, tako sem vsaj jaz razumela navodila, ki so jih pripovedovali tudi na KulSlo..... Kasneje ga uporabljaš kot navaden pekač. katjushka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. mar 2008 10:14

o hvala Katjuša,tega nisem vedela,ker na mojih navodilih ,ki so se seveda izgubili je pisalo nekako takole:pred prvo peko 24 ur,pred vsako naslednjo 1 uro.In ravno to me malo odbija,saj ponvadi tista ura hodi vedno odveč,.. hvala anaeva

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

16. mar 2008 10:54

Če je pekač brez glazure, kot npr. rimski lonec, potem se vedno namaka vsaj 20 minut.

Lijana

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. mar 2008 11:27

aaaaaaaaaaa, v tem je bistvo. Moj pekač pa delno ima glazuro, delno pa ne. Pokrov na notranji strani nima glazure, pa spodnji del na spodnji zunanji strani. V katero kategorijo potem spada? A je za pokrov tudi pomembno, da se namaka? Pa saj to ni tako huda težava. Le malo prej moraš začeti........ katjushka

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

16. mar 2008 12:25

Namakat??Upsv mojem se že peče.Upam,da nebo počil in bom piščanca in krompir pobirala z rešetke? Je pa moj tudi tak kot katjushin. Kristina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti